Топлана на биомасу

Пријепоље – Општину Пријепоље посетили су представници KfW банке г- дин Матија Тадић и г – ђа Лилиана Гамба у циљу припреме 2 фазе Пројекта на биомасу . Тема састанка је била процена утицаја на животну средину , која се осноси на одрживост снабдевања биомасом – дрвном сечком. Поред предсeдника општине , састанку су присуствовали и представници Министарства енергетике, ЈКП „ Лим “, доо Стар Jela и ЈП „ Србија Шуме “

У току је припрема фазе 2 Пројекта Биомасе . Mинистарство рударства и енергетике заједно са Немачком развојном банком  KfW спроводи програм „ Развој тржишта биомасе у Републици Србији  ( фаза 1 ) “ која се односи на изградњу система даљинског грејања  ( топлана  ) на биомасу у градовима Прибој , Мали Зворник , Нови Пазар ( које су већ пуштене у рад ) и Мајданпек ( изградња у току ) . Општина Пријепоље ће бити део фазе 2 Пројекта Биомасе а предност је што ће у овом случају субвенција ће бити двоструко а можда и троструко већа у односу на општине које су биле део пројекта у првој фази.