Радни састанас са директором РРА Златибор и представницима фондације Ана и Владе Дивац

Пријепоље, 25.08.2023. година – Председник општине Пријепоље је одржао радни састанак са директором Регионалне развојне агенције Златибор и представником Фонадације Ана и Владе Дивац, са циљем да се припреми и распише конкурс за подстицајна средства за развој пољопривреде у општини Пријепоље. На предлог председника договорено је да се у конкурс укључи рурални туризам како би повећали број категорисаних туристичких домаћинства. Договорено је да минимална вредност инвестиције буде у износу од 100.000,00 динара а максимална 500.000,00 динара а да субвенције буду повећанe. У односну на претходну годину када је била 30% договорено је да буде увећана на 40 % од вредности инвестиције. Планирано да се јавни позив распише до краја септембра када ће се одржати и две инфо сесије о чему ће јавност бити обавештена.