Општинска управа обележила 8. март, Дан жена

Данас је у сали за састанке Општинске управе обележен Међународни дан жена пријемом који је председник општине Драго Попадић организовао за све запослене. У свом обраћању, председник је честитао празник и захвалио се женама за свеукупан допринос који дају напретку нашег друштва.

Најлепше жеље поводом празника запосленим женама Општинске управе упутили су начелник Општинске управе Миодраг Ћубић, председник Скупштине општине Изудин Шантић и заменица председника општине Самира Ћосовић. Том приликом, свим женама је поклоњена по једна ружа.

Подсећамо, Међународни дан жена је установљен на Другој међународној конференција жена социјалиста 8. марта 1910. у Копенхагену, на иницијативу Немице Кларе Цеткин, тадашње лидерке женског радничког покрета.

Дан жена се обележава у знак сећања на демонстрације америчких радница у Чикагу 1909. године и њујоршки марш више од 15.000 жена годину дана раније, које су тражиле краће радно време, боље плате и право гласа.