Ангажовано 25 сарадника у пружању услуга „Лични пратилац детета“ у општини Пријепоље

Како би пружила подршку деци са сметњама у развоју и особама са инвалидитетом општина Пријепоље од 2016. године спроводи услугу „Лични пратилац детета“, осмишљену да буде корисна како деци, тако и родитељима. Циљ услуге је да се деца укључе у редовно школовање и помогне им се у успостављању што већег нивоа самосталности, а да се родитељима олакшају свакодневне активности.

Услуга личног пратиоца деци са инвалидитетом, односно са сметњама у развоју у овој години, на основу спроведене јавне набавке, поверена је Друштву за церебралну и дечију парализу општине Ивањица. Подршка је обезбеђена за 25 корисника, деце од предшколског узраста па све до краја средњошколског образовања у општини Пријепоље.

20230413 112942

20230413 111227