КОРАЦИ КА БУДУЋНОСТИ

Поводом завршетка пројекта "Повезане школе – кораци ка будућности" Пријепоље су посетили председница Владе Ана Брнабић, министарка просвете Славица Ђукић Дејановић и министар информисања и телекомуникација Михаило Јовановић који је поручио да је брзим интеренетом покривено више од 3.800 школских објеката основних и средњих школа у Србији. Премијерка је истакла да ће до 2025. брзим интернетом бити покривено 99 одсто територије централне Србије.

Премијерка је истакла да јој је нарочито драго што у Пријепољу обелажавају успешан завршетак пројекта, као и да су деца из целе Србије дошла у овај град како би показала вршњацима сва достигнућа која су постигли у оквиру пројекта у којем су учествовали.

"Данас су овде деца из Kраљева, Београда, Блаца и Руског крстура. Наша је обавеза да им обезбедимо да сутра раде послове о којима ми нисмо могли ни да сањамо, и да буду у могућности да се такмиче са најбољима из целог света, а они то могу", рекла је Брнабић.

Премијерка је уручила дигитални кључ информатичког кабинета ђацима ОШ „Владимир Перић Валтер“, који је опремљен са 33 рачунара.

Председник општине Пријепоље Драго Попадић изјавио је да држава улаже значајна средства у циљу унапређења инфраструктуре и побољшања услова живота. Он се захвалио Министарству просвете и УНДП на опремању кабинета, а Министарству телекомуникација и информисања што су обезбедили да наше удаљене школе добију приступ интернету. Попадић се посебно захвалио и председнику Србије Александру Вучићу, по чијем се налогу ради никад више инвестиција у Пријепољу, поправља се пут од центра града до манастира Милешева, као и пут од Бара до Камене Горе и села која гравитирају комаранском крају.

viber slika 2023 08 31 19 30 41 445

viber slika 2023 08 31 19 30 44 829