Уређење пешачке стазе у заштићеном подручју Сопотница

Пријепоље , 01.09.2023. године  - Министарка Ирена Вујовић и председник општине Драго Попадић потписали су уговор за доделу подстицајних средстава за очување и заштиту биолошке, предеоне и геолошке разноврсности у 2023. години. Министарство заштите животне средине подржало је пројекте шест локалних самоуправа за унапређење стања заштите животне средине. Ово је први пут да Министартсво заштите животне средине распише овакав позив и определи средства градовима и општинама , како би нас додатно оспособили да бринемо о природи и подижемо капацитете заштићеног подручја.

Општини Пријепоље опредељена су средства у износу од 1.800.000,00 динара за уређење постојеће пешачке стазе  у заштићеном подручју Сопотница. Једна од приоритетних циљева наше општине је уређење и очување заштићених пордучја па ћемо се у будућем периоду потрудити да реализујемо још значајније пројекте у Сопотници .

Иначе ово је четврти уговор који смо потписали са Министарство заштите животне средине у 2023. години.

viber slika 2023 09 01 16 37 27 313

viber slika 2023 09 01 16 37 27 506