JAVNI POZIV ZA UVID U POSEBAN BIRAČKI SPISAK ZA NACIONALNI SAVET NACIONALNE MANJINE

Republika Srbija

OPŠTINA PRIJEPOLJE

Opštinska uprava

Broj:208-379/2022

Dana:06.09.2022

P r i j e p o lj e

Neposredni izbori za nacionalne savete nacionalnih manjina biće održani 13.11.2022 godine

Pravo glasa na izborima za nacionalni savet nacionalnih manjina imaju samo oni pripadnici nacionalne manjine koji su upisani u poseban birački spisak(PBS) svoje nacionalne manjine.Pravo upisa u PBS ima svaki pripadnik nacionalne manjine koji je upisan u Jedinstveni birački spisak.Zahtev za upis se podnosi opštinskim,odnosno gradskim upravama gde podnosilac zahteva ima prebivalište.Zahtev za upis i proveru upisa u poseban birački spisak može se proveriti i preuzeti sa zvanične internet stranice ministarstva nttps://upit.posebanbiračkispisak.gov.rs.

PBS se zaključuje 27.10.2022 godine u ponoć.Samo birači koji se do tog vremena upišu u PBS moći će da glasaju na izborima zakazanim za 13.11.2022 godine.Posle tog roka upis vrši Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu 72 časa pre održavanja izbora,a preko opštinske odnosno gradske uprave.

Pozivaju se svi birači koji su podneli zahtev za upis u PBS da provere da li su upisani u PBS i da li su njihovi podaci u PBS ažurni.

Pozivaju se svi pripadnici manjina koji se još nisu upisali u PBS da to učine ukoliko žele,kako bi 13.11.2022 godine,mogli da biraju članove svog nacionalnog saveta.

OPŠTINSKA UPRAVA