ПОЗИВ ЗАИНТЕРСОВАНИМ ЛИЦИМА КОЈИМА ЈЕ ПОТРЕБНА ПОДРШКА ПРИ ЗАПОЧИЊАЊУ ИЛИ РАЗВОЈУ СОПСТВЕНИХ ПОСЛОВНИХ ДЕЛАТНОСТИ

У оквиру реализације актуелног трећег пројектног циклуса у Пријепољу „ Помоћ при запошљавању и самозапошљавању угрожених група“, немачка организација Хелп најављује информативне састанаке за све којима је потребна подршка у започињању или развоју пословних делатности.

Позивају се сви заинтересовани, првенствено незапослени, који желе да себи и својим породицама обезбеде редован извор прихода да искористе ову могућност и присуствују једној од презентација пројекта, које ће се одржати:

у понедељак, 2. октобра 2023. године, у 12 часова

у сали зграде општинске управе, ул. Трг братства и јединства бр .1 , Пријепоље

у среду , 4. октобра 2023. године, у 14 часова

у сали зграде општинске управе, ул. Трг братства и јединства бр. 1, Пријепоље

На презентацији ће бити доступне детаљне информације о пројекту, начину и условима пријављивања, као и пријавни формулари за конкурисање.

Подршка у оквиру Хелп-овог програма, биће пружена оним лицима која задовоље социјалне и економске критеријуме. Критеријуми омогућавају селекцију реалних и одрживих малих бизниса, којима ће кроз пројекат бити пружена подршка у опреми у вредности од 2.000,00 евра, пакет пословних обука (бизнис план, маркетинг и менаџмент), стручне обуке за релевантне делатности, и саветодавна стручна подршка унапређењу развоја малих бизниса.

Обавезе корисника, који са Хелп-ом потпишу уговоре о донацији, су регистрација пословне делатности у складу са законодавством Републике Србије, као и да похађају пословне и стручне обуке, и изврше повраћај 10% од вредности донације која им буде одобрена.

Пројекат финансира Шведска влада преко Шведске агенције за међународни развој и сарадњу - Сида, а суфинансира општина Пријепоље са 6.000,00 евра. Укупна вредност пројекта које ће се спровести у Пријепољу износи око 21.250,00 евра и овим средствима биће подржано укупно 10 малих бизниса у областима заната, услуга и пољопривреде.

О пројекту:

Трећа фаза пројекта „Помоћ при запошљавању и самозапошљавању угрожених група“ реализује се од јула 2023. до јуна 2024. године у градовима Пожаревац, Лесковац, и општинама Пријепоље, Владичин Хан и Бабушница.

Општи циљ пројекта је допринос смањењу сиромаштва, социјалној инклузији, инклузивном и одрживом економском развоју, пуној и продуктивној запослености, као и остваривању задовољавајућих услова рада за све, путем обезбеђивања побољшаног приступа тржишту рада и запошљавању.