ПРЕДСТАВЉЕНИ ПРОГРАМИ ПОДРШКЕ ПРИВРЕДНИМ СУБЈЕКТИМА ОПШТИНЕ ПРИЈЕПОЉЕ

Пријепоље,23.02.2022. године- У општини Пријепоље је одржан скуп привредника-тематска седница Парламента привредника у проширеном саставу Регионалне привредне коморе Златиборског управног округа. Скуп се одржао у оквиру програма „Решавање питања задужења и престанка пословања привредних субјеката у региону Западног Балкана“ који је реализовала Привредна комора Србије, а у сарадњи са Министарством привреде Републике Србије, Међународне финансијске корпорације- чланице Групе Светске банке и Владе Швајцарске.

Привредницима општине Пријепоље су представљени програми подршке:

1.Програми подстицања инвестиција у области производње прехрамбених производа

2. Програм подстицања инвестиција у сектору услуга хотелског смештаја

3. Програми подстицања инвестија у области производње прехрамбених производа

4. Програми подстицања инвестиција у аутоматизацију постојећих капацитета у области прехрамбене индустрије

5.Програми подстицања развоја предузетништва у 2022. години

6.Програм подршке ММСПП у 2022. години

7.Програм подршке женама и младима

8. Програм Фонда за развој и Агенције за осигурање и финансирање извоза

Катарина Обрадовић Јовановић, помоћница министра привреде, је навела да је од 2016. године ове врсте подстицаја користило око 23 Пријепољска привредника са укупним износом од 78 милиона динара, са постигнутим износом од 360 милиона динара нових инвестиција.

IMG 0234

IMG 0242

IMG 0296

* Сви медији који преузму вест или фотографију са сајта Општине Пријепоље у обавези су да наведу извор. Уколико је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.